Różnice między sofą a kanapą

Nieodłącznym elementem każdego salonu jest sofa lub kanapa. Siadając na niej wygodnie można oglądać telewizję lub porozmawiać ze znajomymi przy filiżance pysznej kawy i świeżo upieczonym cieście. Jednak decydując się na zakup mebli wypoczynkowych warto zastanowić się jakie mają one pełnić funkcje co pomoże zdecydować o kupnie sofy lub narożnika.  

Czym są meble wypoczynkowe?

Meble wypoczynkowe to potoczne określenie na takie meble jak sofa, kanapa, wersalka, pufa czy narożnik. Każdy z nich spełnia inne funkcje, ale łączy je atrakcyjny wygląd. Ze względu na zastosowany materiał obiciowy sprawdzą się w pokoju dziennym, salonie czy sypialni. Charakteryzują się tym, że można je ustawić dowolnie w pomieszczeniu aranżując przestrzeń zgodnie z przeznaczeniem oraz gustem użytkowników.

Sofa a kanapa – jakie są różnice?

Sofa i kanapa to najczęściej wybierane meble wypoczynkowe zarówno do domów jednorodzinnych, ale też mieszkań czy apartamentów. Jednak oba te meble różnią się między sobą wielkością oraz przeznaczeniem. Sofa to mebel, których korzeni można doszukiwać się jeszcze w Turcji, gdzie służyła do siedzenia w specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach. Dziś sofa to nisko zawieszona forma tapicerska charakteryzująca się owalnym kształtem oparcia, dzięki któremu świetnie nadaje się do odpoczynku. Sofy zalicza się obecnie do mebli premium umieszczanych w eleganckich salonach czy pokojach dziennych. Bazą kanapy jest skrzynia, która daje możliwość rozkładania i jednocześnie stanowi miejsce, w którym przechowywać można dodatkowy komplet pościeli czy narzuty na łóżko. Jest to świetny mebel do mniejszych mieszkań, ale też sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na dodatkowym miejscu do spania.

Wygoda czy luksus?

Meble wypoczynkowe naszej marki łączą w sobie zarówno wygodę jak i luksus. Wykonane są z wysokogatunkowych materiałów obiciowych, które wyglądają nie tylko piękne, ale są również łatwe w utrzymaniu. Kanapy i sofy z kolekcji Premium inspirowane są najnowszymi trendami i wpisują się w najbardziej wyrafinowane gusta. Z kolei meble z kolekcji Optimum łączy innowacyjność oraz nowoczesne podejście do wzornictwa. Niezależnie od wybranej kolekcji sofy czy kanapy będą spełniać swoje zadanie i przede wszystkim staną się ozdobą każdego wnętrza.

Wróć do bloga